wtorek, 24 marca 2015

Międzyblogowy Kącik Czytelniczy #3

Ależ fajną książkę przeczytałam!!! Przyznaję, że zaintrygowała mnie okładka, choć w opiniach innych czytelniczek czytałam, że okładka 'odstrasza', bo kojarzy się zbyt bajkowo, z opowieścią dla dzieci, czy młodzieży... Widocznie, ciągle we mnie tkwi coś z dziecka, bo ja byłam zachwycona!
Wybaczcie przydługi wstęp. 
Dzisiaj będę pisać o kryminale z romansem w tle, a może romansie z kryminałem w tle, pt.: 'Dante na tropie' - Agnieszki Olejnik.


Opis z empik.com:

Tej książki nie można czytać obojętnie. Emocje są gorące, zbrodnie makabryczne, przyjaciele wierni, bohaterka pociągająca, a Dante niezawodny.
Anna Drozd przyjechała do małego miasteczka, kupiła piękną willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała w niej razem z wyżłem weimarskim o poetyckim imieniu Dante. Znalazła pracę w miejscowej bibliotece, a ponieważ była typem samotniczki, życie wśród bibliotecznych regałów bardzo jej odpowiadało. Mieszkańcy miasteczka zaintrygowani samotniczym życiem młodej kobiety, tonęli w domysłach, co też skłoniło Annę do porzucenia poprzedniego życia w dużym mieście. Większość stawiała na zawód miłosny, ale na nieszczęście plotkarzy, nikt więcej nie mógł się niczego o niej dowiedzieć.
Bomba wybucha, kiedy Dante na spacerze przynosi do nóg swojej pani ludzki palec. Przerażona Anna biegnie na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora, podobnie jak ona pokiereszowanego przez życie. W spokojnym dotychczas miasteczku  zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Osoby, z którymi Anna rozmawia, próbując wyjaśnić kryminalną zagadkę, umierają w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo…
Czy Anna rozwikła tajemnicę zbrodni? Czy znajdzie spokój i zostanie w miasteczku z psem i mężczyzną przy boku?

To była moja pierwsza styczność z tą Autorką, ale z pewnością nie ostatnia. Czytało się błyskawicznie i sądzę, że miałam wypieki na twarzy, mimo, że opis Głównego Obiektu Pożądania był tak daleki od zwykłych romansów! Bo jak można pożądać brzydala? :-) Tak nie dzieje się w książkach!!! 
Halo, Pani Autorko!!!! 
A w życiu? :-) 
Czy zawsze pożądamy, zakochujemy się w Adonisach? Cóż, mnie się to rzadko zdarzało i dlatego Wiktor wzbudzał we mnie nie tylko sympatię, ale i wywoływał żywsze bicie serca, gdy tylko się pojawiał na kartkach książki.
Jest to opowieść o zwykłych ludziach, którym się zdarzyła niezwykła przygoda. Autorka świetnie przeplata dramatyzm z humorem, emocjami, które towarzyszom fascynacjom. Pojawia się też tajemnica, a nawet krwawa zemsta! Niebanalna krwawa zemsta, bo i jej źródło bierze się z tragicznej historii. Przyznaję, że to nadaje głębi tej powieści i przestaje ona być tylko kryminalnym romansidłem. 
Podobało mi się uchwycenie atmosfery sennego, małego miasteczka. Podobali mi się bohaterowie, niejednoznaczni i nie sztampowi, no i podobał mi się Dante!!!!
A kim jest Dante, dowiecie się już z pierwszych kartek tej powieści, którą bardzo polecam!!!!

Moja ocena: 9/10

Książkę przeczytałam w ramach Międzyblogowego Kącika Czytelniczego, o którym przeczytacie klikając na banerek :-)

http://zielenie.blogspot.com/2015/02/miedzyblogowy-kacik-czytelniczy.html4 komentarze:

 1. zapisałam sobie tytuł:))muszę poszukać :))pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Przekonałaś mnie do tej książki. Zaraz szukam ebooka :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Towarzyszom tej literackiej przygody towarzyszą prawdziwe emocje, brak sztampy , niebanalna krwawa zemsta, humor i tajemnica - recenzja brzmi zachęcajaco/ okładka faktycznie nieco infantylna/.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam czytać, także z ogromną chęcią przeczytam polecaną przez Ciebie książkę, tym bardziej że uwielbiam kryminały z nutką romansu. :) Ściskam, Magda

  OdpowiedzUsuń